V pátek a v sobotu budeme volit „nové“ zastupitele

V pátek 5. a sobotu 6. října 2018 proběhnou v České republice volby do zastupitelstev obcí – komunální volby 2018. Samospráva se bude volit ve více než 6000 obcích po celé zemi.

Průběh voleb
Volební místnosti se otevřou v pátek 5. října 2018 ve 14.00 a uzavřou ve 22.00.
V sobotu 6. října se otevřou v 8.00 a uzavřou ve 14.00.
Jakmile se uzavřou volební místnosti v sobotu ve 14.00, začne sčítání hlasů volebními komisemi a odesílání výsledků do Českého statistického úřadu, který bude postupně uvolňovat konečné výsledky komunálních voleb v jednotlivých obcích.

Jak proběhnou volby u nás ve Zlončicích?
Volební místnost je tradičně na obecním úřadě (Zlončice 40).

U nás se volí do zastupitelstva 7 členů (zastupitelů).

Vybírat můžete v rámci dvou kandidátek, které dohromady obsahují 8 kandidátů, ze kterých si můžete vybrat až 7 zástupců, které chcete, aby tvořili zastupitelstvo v naší obci na následující 4 roky.

Kandidátka číslo 1 je nezávislý kandidát Petr Belica

Kandidátka číslo 2 je sdružení nezávislých kandidátů Klidné Zlončice

         

Jaký je způsob hlasování v komunálních volbách?
Při těchto volbách se pouze křížkuje dle následujících možností:

1/ zaškrtnout jen konkrétní kandidáty
Můžete křížkovat jen kandidáty, kteří vám jsou sympatičtí a nemusíte škrtat žádnou politickou stranu či volební hnutí. Je jen nutné si dát pozor, aby počet křížků nepřesáhl počet zastupitelů v dané obci, městě či městské části. Nesmí přesáhnout,  ale může jich být méně.
V případě volby zastupitelstva pro obec Zlončice je počet zastupitelů sedm.

2/ zaškrtnout stranu/sdružení a kandidáty za jiné strany
Můžete zvolit stranu či sdružení (velký křížek) a na dalších kandidátkách zaškrtnout pouze ty kandidáty, které znáte nebo jim věříte (malé křížky). Počet křížků nesmí přesáhnout počet zastupitelů v dané obci či městě nebo městské části.
V případě Zlončic můžete dát hlas kandidátce číslo 2 a současně zástupci kandidátky číslo 1. Váš hlas pak dostane prvních šest kandidátů nezávislého sdružení Klidné Zlončice a současně nezávislý kandidát Petr Belica.

3/ zaškrtnout politickou stranu/sdružení
Další variantou je zaškrtnout pouze jednu politickou stranu/sdružení a více neřešit. V tomto případě dáváte hlas všem kandidátům kandidujícím za danou stranu či volební sdružení.
V případě Zlončic můžete dát hlas kandidátce číslo 2. Váš hlas pak dostane všech sedm kandidátů nezávislého sdružení Klidné Zlončice.

Využijte svůj hlas a přijďte k volbám!